کرواسی شینگن|ویزای کرواسی|اخذ ویزای کرواسی

کرواسی شینگن

کرواسی شینگن  کرواسی شینگن|ویزای کرواسی|اخذ ویزای کرواسی

کرواسی شینگن

کرواسی شینگن

کرواسی هنوز ویزای شینگن نمی خواهد

کرواسی هنوز ویزای شینگن نمی خواهد| کرواسی به عنوان جدید ترین عضو به اتحادیه اروپا پیوست. کرواسی از بامداد دوشنبه به عنوان بیست و هشتمین عضو وارد اتحادیه اروپا شد. مردم در زاگرب (پایتخت کرواسی) شب گذشته به خیابان ها ریختند و به جشن و پایکوبی پرداختند . خوزه مانوئل باروسو رییس کمیسیون اروپا شب گذشته در اجتماع هزاران نفری مردم کرواسی در شهر زاگرب ورود این کشور به اتحادیه اروپا را خوش آمد گفت.

کرواسی پس از اسلوونی دومین منطقه از کشور یوگسلاوی سابق است که به اتحادیه اروپا می پیوندد. این کشور ۴ و نیم میلیون نفری که یک نظام دموکراتیک پارلمانی دارد سال هاست که برای ارتقای استانداردهای لازم برای نزدیک شدن به معیارهای اتحادیه اروپا تلاش می کند. با این حال کرواسی هنوز راه درازی تا عضوی در پیمان “ویزای شنگن” و پول واحد اروپایی ” یورو” دارد. عضویت کرواسی در اتحادیه اروپا در حالی است که ترکیه به عنوان یکی از قدیمی ترین پشت در مانده های اتحادیه اروپا همچنان در پشت در عضویت این اتحادیه مانده و سیاستمداران آنکارا و بروکسل همچنان اختلافات جدی دارند و گفتگوهای دو طرف بر سر عضویت ترکیه در اتحادیه به دلیل این اختلافات به حالت تعلیق در آمده است.

از سال ۲۰۰۷ که دو کشور رومانی و بلغارستان به اتحادیه اروپا پیوستند ، این نخستین بار است که کشوری جدید به عضویت اتحادیه اروپا در می آید. در سال ۲۰۰۴ اتحادیه اروپا بزرگ ترین موج پذیرش کشورهای عضو را با به عضویت در آوردن ۱۰ عضو جدید از کشورهای شرق و مرکز اروپا و حوزه بالتیک به مورد اجرا گذاشت و از یک اتحادیه ۱۵ عضوی به یک اتحادیه ۲۵ عضوی بدل شد. اتحادیه اروپا از دهه ۱۹۵۰ میلادی نخست با شکل گیری جامعه اقتصادی اروپا (معاهده رم -۱۹۵۷) و با محوریت فرانسه ، آلمان ، ایتالیا و کشورهای بنلوکس(بلژیک ، هلند و لوکزامبورگ) تشکیل شد و بعدها با انعقاد پیمان ماستریخت در سال ۱۹۹۲ از شکل جامعه ( (societyبه حالت اتحادیه ای (union)12 عضوی در آمد. این اتحادیه از سال ۲۰۰۸ بدین سو با بحران اقتصادی دست به گریبان است و بحران اقتصادی در یونان ، اسپانیا ، پرتغال و ایتالیا دولت های این ۴ کشور را به اعمال سیاست های ریاضت اقتصادی کشانده است و حتی بحث ها درباره احتمال خروج یونان که یک اقتصاد ورشکسته دارد از نظام پولی “یورو” به طور جدی مطرح شده است.

منبع:

http://schengenvisa.us

News Link: http://visaschengen.ir

*با ما تماس بگیرید :  ۰۹۱۲۴۰۴۵۸۲۷   سیاوش *

*با ما تماس بگیرید :  ۰۹۱۲۴۴۳۴۵۵۹   سینا     *

برای دریافت وقت سفارت با شماره زیر تماس حاصل نمایید

  *   ۰۹۱۹۹۰۸۴۲۳۲    احــــــــسان     *

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *