فرم ویزای فرانسه

فرم ویزای فرانسه

فرم ویزای فرانسه

فرم ویزای فرانسه  فرم ویزای فرانسه

ویزای شنگن نیز ماننده سایر ویزاهای دیگر نیاز به تکمیل کردن فرم درخواست روادید میباشد که سفارت فرانسه یکی از کشورهای حوزه شنگن است و متقاضیان درخواست روادید از سفارت فرانسه نیز به ماننده سایر سفارتها باید فرم درخواست را از اینجا دریافت نموده و تکمیل کنند.

متقاضیان توجه نمائید که جواب دادن به تمامی پرسشنامه و سوالات الزامی نمیباشد، اما تکمیل نمودن قسمت مشخصات و نیز تاریخ ورد و خروج از حوزه شنگن مهمترین عناوین فرم میباشند

فرم ویزای فرانسه

 

فرم ویزای فرانسه

۱- روادید کوتاه مدت شنگن

 فرم درخواست روادید کوتاه مدت شنگن : دیدار خصوصی، جهانگردی، خانودگی یا حرفه ای : اینجا را کلیک کنید

 فرم درخواست روادید کوتاه مدت شنگن جهت درخواست روادید والدین یا همسر اتباع فرانسوی : اینجا را کلیک کنید

۲- روادید بلند مدت

 فرم درخواست روادید بلند مدت درخواست روادید والدین یا همسر اتباع فرانسوی اینجا را کلیک کنید

 فرم درخواست روادید بلند مدت تحصیلی اینجا را کلیک کنید

۳- روادید ترانزیت فرودگاهی

فرم در خواست روادید ترانزیت فرودگاه : اینجا را کلیک کنید

فرم ویزای فرانسه

شینگن (شنگن) چیست؟
معاهده شینگن یک قرارداد است که در سال ۱۹۸۵ بین چند کشور امضا شد؛ با این معاهده، ورود ساکنین کشورهای اروپایی بدون ویزا به این کشورها آزاد شد تا مشکلات رفت و آمد بین مرزی برای آن‎ها کم شود.
بنابراین ویزای شینگن برای کسانی است که ساکن یا اتباع کشورهای محدوده شینگن نیستند و می‎خواهند به این محدوده وارد شوند.
کشورهای عضو شینگن ۲۶ کشورند: آلمان، فرانسه، ایتالیا، اسپانیا، پرتغال، هلند، بلژیک، لوکزامبورگ، سوئد، نروژ، فنلاند، دانمارک، لیتوانی، لتونی، لهستان، مجارستان، اتریش، استونی، اسلواکی، اسلوانی، چک، ایسلند، مالت، یونان، لیختن اشتاین و سوئیس.
البته ساکنین و اتباع کشورهای قاره آمریکا (غیر از چند کشور معدود مثل کلمبیا، پرو، بولیوی و…) و ساکنین و اتباع قاره استرالیا و کشورهای ژاپن،کره جنوبی و مالزی نیازی به گرفتن ویزای شینگن ندارند و می‎توانند به مدت حداکثر ۹۰ روز به این کشورها وارد و یا خارج شوند.

با راه‎اندازی سیستم «وی آی اس» در یازدهم مهر ماه ۱۳۹۱ قوانین گرفتن ویزا و ورود به شینگن یکپارچه‎تر شد.
VIS سامانه اطلاعات ویزای کشورهای عضو شینگن است؛ اطلاعات جامع ویزاها در این سیستم ثبت می‎شود و در مرزهای ورودی شینگن در اختیار مقامات مرزی قرار می‎گیرد.
چهار نوع ویزای شینگن صادر می‎شود که اکثر ویزای مورد درخواست ایرانی‎ها، ویزای توریستی و نوع C آن است. ویزای نوع A ویزای ترانزیت است؛ یعنی مسافر نمی‎تواند از فرودگاه خارج شود، فقط می‎تواند در یکی از فرودگاه‎های شینگن پرواز خود را عوض کند و به کشوری در خارج از شینگن برود. ویزای نوع B ویزای عبور است؛ یعنی مسافر می‎تواند از فرودگاه خارج شود و از شینگن به عنوان منطقه عبوری استفاده کند تا از طریق زمینی خود را به کشوری در خارج از محدوده شینگن برساند. ویزای نوع D ویزای بلندمدت است که معمولا تاجران و بازرگانان از آن استفاده می‎کنند تا بتوانند در طی سال چندین بار به شینگن وارد و از آن خارج شوند.

, فرم ویزای فرانسه, فرم ويزاي فرانسه, فرم ویزا فرانسه, فرم درخواست ویزای فرانسه, فرم ویزای سفارت فرانسه, دانلود فرم ویزای فرانسه, فرم ویزای شینگن فرانسه, فرم درخواست ويزاي فرانسه, فرم اخذ ویزای فرانسه, فرم ویزای دانشجویی فرانسه

 

 

 

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *