بدون ویزا به کدام کشورها میتوان سفر کرد

بدون ویزا به کدام کشورها میتوان سفر کرد

ویزا کشور ها | بدون ویزا به کدام کشور ها مسافرت کنیم

بدون ویزا به کدام کشورها میتوان سفر کرد

بدون ویزا به کدام کشورها میتوان سفر کرد  بدون ویزا به کدام کشورها میتوان سفر کرد schengen

بدون ویزا به کدام کشورها میتوان سفر کرد

از ديرباز انسان بنا بر طبيعت و نيازهاي خود همواره از جايي به جاي ديگر حركت مي‌كرده است و انسان‌هاي اوليه همواره در حال حركت از نقطه‌اي به نقطه ديگر بودند. تنها پس از شروع كشاورزي بود كه انسان به يكجانشيني روي آورد و اولين شهر‌ها و روستا‌ها پديدار شد.
با اين وصف هيچ‌گاه در طول تاريخ حيات بشر، هيچ قدرتي نتوانسته است انسان را از سفركردن باز دارد، هر چند كه با پيشرفته‌شدن تمدن و ابداع مرزهاي ميان شهرها و كشورها، امروزه محدوديت‌هايي براي سفر‌هاي بين‌المللي ايجاد شده و اين موضوع به معناي منظم و تحت كنترل قراردادن سفر اتباع هر كشور به ساير كشورهاست. براساس قوانين بين‌المللي، اگر فردي قصد سفر به كشوري خارجي را داشته باشد بايد از سفارتخانه يا كنسولگري‌هاي كشور مقصد درخواست صدور ويزا نمايد. در حقيقت ويزا سندي است كه به شما اجازه مي‌دهد طي مدت زماني خاص كه در ويزا ذكر شده سفر كنيد.
با اين اوصاف و براساس شرايط سياسي و ساير ملاحظات گاه دولت‌ها با وضع قوانيني رفت و آمد اتباع كشورهاي ديگر را محدود كرده يا بالعكس با حذف برخي قوانين اين رفت و آمدها را تسهيل مي‌كنند. يكي از رايج‌ترين تسهيلاتي كه كشورهاي مختلف براي اتباع يكديگر قائل مي‌شوند قرارداد لغو ويزا براي اتباع طرفين است كه در اين شرايط، اتباع اين كشورها به سادگي و بدون تشريفات صدور ويزا مي‌توانند به سرزمين يكديگر سفر كنند.
شايد بسياري از شما ندانيد كه به عنوان يك ايراني و با گذرنامه جمهوري اسلامي ايران قادر هستيد به ۵۴ كشور در سراسر دنيا بدون ويزا سفر كنيد. در اين فهرست ۱۹ كشور از قاره آفريقا، ۸ كشور از قاره آمريكا، ۱۶ كشور از قاره آسيا،
۵ كشور از قاره اروپا و ۶ كشور از قاره اقيانوسيه قرار دارند كه به شما امكان انتخاب گسترده‌اي مي‌دهد. در پايين به صورت اجمالي به بررسي اين كشورها و شرايط سفر بدون ويزا و مدت زمان قانوني اقامت در آن مي‌پردازيم:

ادامه مطلب……..

بدون ویزا به کدام کشورها میتوان سفر کرد
قاره آسيا
سوريه: سال‌هاي زيادي است كه بين ايران و سوريه قانون لغو رواديد به امضا رسيده و همه‌ساله هزاران نفر از زايرين ايراني به اين كشور سفر مي‌كنند. جاذبه‌هاي مذهبي سوريه مانند بارگاه حضرت زينب(س) و حضرت رقيه(س) براي ايرانيان كاملا شناخته شده است ولي شايد بسياري از ما ندانيم كه تعداد زيادي از آثار باستاني مربوط به دوران روم باستان، قرون وسطي، جنگ‌هاي صليبي و امپراطوري عثماني در اين كشور وجود دارند.
لائوس: لائوس با تايلند، كامبوج، چين و برمه همسايه است. اين كشور به دليل داشتن طبيعت زيبا، معابد بودايي و آثار تاريخي فراوان مورد توجه گردشگران قرار دارد.
لبنان: آب و هواي اين كشور متاثر از آب و هواي مديترانه‌اي است. در اين كشور آثار تاريخي متعددي از دوران مختلف تاريخي وجود دارد كه در كنار زيبايي‌ها و امكانات بسيار مدرن شهر بيروت همواره مقصد گردشگران بسياري از سراسر دنياست.
تاجيكستان: اين كشور در خشكي احاطه شده است و به هيچ دريايي راه ندارد. رودهاي سيحون و جيجون (سيردريا و آمودريا) در اين كشور قرار دارند.
كامبوج: اين كشور يكي از مراكز دين بودايي در دنياست و آثار بودايي و هندويي بسياري در اين كشور وجود دارد. معبد آنگوروات بزرگ‌ترين و مهم‌ترين اثر تاريخي اين كشور است كه داراي شهرت جهاني است.
مالديو: كشوري زيبا و رويايي در جنوب شرقي آسيا و اقيانوس هند كه از مجموعه جزاير زيبا و گرمسيري تشكيل شده است. تعداد زيادي از اين جزاير كلا به منظور گردشگري تجهيز شده‌اند و همه ساله هزاران گردشگر از سراسر دنيا به اين كشور سفر مي‌كنند.
نپال: نپال در شمال هندوستان و كوه‌هاي هيماليا قرار دارد و يكي از مقاصد مورد نظر كوهنوردان به شمار مي‌رود. معابد تاريخي و آثار طبيعي فراوان اين كشور از ديگر جاذبه‌هاي گردشگري نپال به شمار مي‌رود.
اندونزي: براساس قرارداد منعقده بين دولت‌هاي ايران و اندونزي، شما مي‌توانيد به مدت ۳۰ روز بدون ويزا در اين كشور اقامت كنيد و در صورتي كه قصد داريد بيش از يك ماه در اندونزي اقامت كنيد بايد درخواست ويزا نماييد. اين كشور پرجمعيت‌ترين كشور اسلامي دنيا محسوب مي‌شود.
سريلانكا: اين كشور از نظر فرهنگ و شهرسازي و آب و هوا كاملا شبيه مناطق جنوبي هندوستان است و اگر شما علاقه‌مند ديدن آثار شرقي و جنگل‌‌هاي انبوه استوايي و سواحل گرمسيري هستيد سفر به اين كشور را به شما توصيه مي‌كنيم.
مالزي: يكي از زيباترين و گردشگرپذيرترين كشورهاي آسيايي كه همواره سفر به اين كشور با استقبال از سوي گردشگران ايراني روبه‌رو بوده است. از ديدني‌هاي اين كشور مي‌توان به سواحل ساراواك، جنگل‌هاي تامان و جزاير ردناگ و تيومان اشاره كرد.
تيمور شرقي، برونئي، مالاوي، قرقيزستان، تركمنستان و كردستان عراق از ديگر كشورهاي آسيايي هستند كه شما مي‌توانيد براي سفر بدون ويزا برنامه‌ريزي كنيد.
قاره آمريكا
بوليوي: كشوري در آمريكاي لاتين و محصور در خشكي با فرهنگ‌هاي متنوع و گوناگون كه با برزيل، آرژانتين، پاراگوئه، شيلي و پرو همسايه بوده و پايتخت و بزرگ‌ترين شهرش لاپاز است. بخش غربي اين كشور كوهستاني و با چشم‌اندازهاي فوق‌العاده زيبا و بخش‌هاي شرقي آن را جنگل‌هاي انبوه آمازون تشكيل داده كه اين موضوع تنوع اقليمي و گردشگري مناسبي را براي اين كشور فراهم كرده است. باغ وحش‌هاي بوليوي در آمريكاي جنوبي بسيار معروف است.
هائيتي: كشوري بسيار زيبا در حوزه كارائيب كه سفر به اين كشور بسيار زيبا را هيچ‌گاه فراموش نخواهيد كرد.
نيكاراگوئه: بزرگ‌ترين كشور آمريكاي مركزي و در همسايگي هندوراس و كاستاريكاست. در كل حوزه كارائيب را مي‌توان يكي از زيباترين نقاط ديدني دنيا دانست.
اكوادور: در اين كشور شما مي‌توانيد از كوهستان‌هاي زيبا، قلل آتشفشاني، سواحل استوايي و جزاير زيباي متعلق به اكوادور ديدن نماييد. واحد پول اين كشور دلار آمريكاست.
ونزوئلا: شايد اين روزها بيش از هر زمان ديگري نام ايران و ونزوئلا در مجامع بين‌المللي در كنار هم به گوش مي‌رسد. ونزوئلا در شمالي‌ترين بخش آمريكاي جنوبي قرار گرفته است. پايتخت اين كشور شهر كاراكاس است و گردشگران امكان بازديد از ديدني‌هاي بسيار زيادي ازجمله بزرگ‌ترين آبشار دنيا يعني آبشار آنجل و پارك ملي كانايما را دارند.
گويان، دومينيكن و پاراگوئه از ديگر كشورهاي حوزه قاره آمريكا هستند كه به طور كلي براي كليه گردشگران خارجي در بدو ورود به كشور ويزا صادر مي‌كنند.
قاره آفريقا بدون ویزا به کدام کشورها میتوان سفر کرد
توگو: تا چندي پيش يعني سال ۱۹۶۰ اين كشور تحت استعمار دولت‌هاي انگليس و فرانسه قرار داشت و به همين دليل در اين كشور اگر شما با يكي از زبان‌هاي انگليسي يا فرانسوي آشنا باشيد از نظر زبان و برقراري ارتباط مشكلي نخواهيد داشت.
ماداگاسكار: ماداگاسكار در ذهن بيشتر ما ايراني با انيميشن فانتزي ماداگاسكار شناخته شده است. در حقيقت ماداگاسكار يك جزيره بزرگ است كه از همه طرف به وسيله آب‌هاي اقيانوس هند احاطه شده است. شما با سفر به اين كشور مي‌توانيد از سواحل زيبا و جنگل‌هاي انبوه و طبيعت بكر اين كشور استفاده كنيد.
موزامبيك: موزامبيك در ميان كشورهاي تانزانيا، مالاوي، زامبيا،سوازيلند و آفريقاي جنوبي قرار گرفته است و البته با سفر به اين كشور شما مي‌توانيد از كوهستان‌هاي زيباي غربي و سواحل زيباي شرقي آن و آب‌هاي اقيانوس هند نيز لذت ببريد.
كنيا: كنيا به عنوان منشاء پيدايش انسان در جهان شناخته مي‌شود‌؛ البته درياچه ويكتوريا نيز در اين كشور قرار دارد كه تقريبا در تمام دنيا مشهور است. كنيا را به عنوان يكي از مراكز موسيقي پاپ در جهان مي‌شناسند. خط استوا از وسط اين كشور گذشته و اقيانوس هند نيز در شرق آن قرار دارد.
به شما توصيه مي‌كنيم در صورت سفر به اين كشور به مناطق شمالي آن نرويد زيرا آب و هواي بسيار گرم و خشكي دارد.
كومور: در حقيقت كومور را مي‌توان مجمع‌الجزيره‌اي دانست كه در نزديكي استوا و در اقيانوس هند قرار دارد.
كيپ ورد: جزيره كيپ ورد كه پايتخت آن شهر پراياست در غرب آفريقا و در آب‌هاي اقيانوس اطلس قرار گرفته است. اين كشور داراي آب و هوايي معتدل و كوهستاني است.
جيبوتي: اين كشور در شمال شرق آفريقا يعني همان جايي كه به شاخ آفريقا معروف است قرار گرفته. گردشگران در اين كشور مي‌توانند از سواحل خليج عدن و درياي سرخ در كنار طبيعت وحشي و دست‌نخورده جيبوتي لذت ببرند. بخش عمده مردم اين سرزمين مسلمان هستند.
اوگاندا: كشوري در مركز آفريقا كه سال‌ها مستعمره انگلستان بود و هنوز نيز تحت تاثير فرهنگ بريتانيايي قرار دارد. بخشي از درياچه ويكتوريا نيز در اين كشور قرار دارد. اگر شما نيز جزو علاقه‌مندان حيات وحش منحصر به فرد آن هستيد به شما پيشنهاد مي‌كنيم به اين كشور سفر كنيد.
تونس: يكي از زيباترين كشورهاي آفريقايي است كه اكثريت جمعيت آن مسلمان است و مي‌تواند مقصدي ايده‌آل براي ايراني‌ها باشد. بخش‌هاي مركزي اين كشور بياباني و كويري است كه به هيچ عنوان جاي مناسبي براي گردشگران محسوب نمي‌شود در عوض بخش شمالي و ساحلي آن بسيار خوش آب و هوا بوده و پوشيده از جنگل است.
كنگو، بوركينافاسو، گابن، موريتاني، غنا، زيمبابوه، گينه بيسائو، مالي، ساحل عاج و سنگال از ديگر كشورهاي آفريقايي هستند كه اتباع ايراني مي‌توانند به راحتي و با حداقل تشريفات ويزا به آنها سفر كنند.
قاره اروپا
صربستان و مونته‌نگرو: براي سفر به اين كشور اروپايي و ديدن زيبايي‌هاي آن كافي است بليت خود را به مقصد بلگراد تهيه كرده و گذرنامه خود را نيز به همراه داشته باشيد. ويزاي شما در فرودگاه مقصد صادر خواهد شد. در حقيقت اين كشور يكي از بخش‌هاي كشور سابق يوگسلاوي است. به خاطر داشته باشيد ويزايي كه در فرودگاه براي شما صادر مي‌شود تنها در اين كشور اعتبار دارد و با آن نمي‌توانيد به ساير كشورهاي اروپايي سفر كنيد.
كوزوو: كشوري ديگر در اروپاي شرقي كه اكثريت قابل توجهي از مسلمانان اروپا را در خود جاي داده است. اين كشور براي كليه گردشگران ازجمله اتباع ايراني در بدو ورود و در فرودگاه ويزا صادر مي‌كند. پايتخت كوزوو شهر زيباي پريشتينا‌ست.
تركيه: اين كشور آسيايي ـ اروپايي در طي دهه پيش تمام تلاش خود را جهت ملحق‌شدن به اتحاديه اروپا انجام داد. امروزه اين كشور در بيشتر موارد تابع اتحاديه اروپا محسوب مي‌شود. سال‌هاست كه بين دولت ايران و تركيه قرارداد لغو رواديد امضا شده و هم‌مرز بودن تركيه و ايران، اين كشور را به يكي از اصلي‌ترين مقاصد گردشگران ايراني تبديل كرده است.
ارمنستان و گرجستان از ديگر كشورهاي اروپايي هستند كه شما بدون ويزا مي‌توانيد به آنها سفر كنيد.
علاوه بر اين كشورها شما با گذرنامه ايراني مي‌توانيد به ۶ كشور حوزه اقيانوسيه نيز بدون ويزا سفر كنيد. اين كشورها عبارتند از: جزاير كوك‌لند، ايالات ميكرونزي، جزاير نيووي، جزاير پالائو، جزاير تووالو و ساموا.
در صورتي كه تصميم گرفتيد به هر يك از اين كشورها سفر كنيد بهتر است قبل از هر كاري نسبت به اخذ تماس با سفارتخانه آن كشور در جمهوري اسلامي ايران اقدام و تحقيقات لازم را انجام دهيد.

بدون ویزا به کدام کشورها میتوان سفر کرد

 

بدون ویزا به کدام کشور ها مسافرت کنیم

سفر بدون ویزا
مسافرت بدون ویزا
ویزا کشور ها
کشور بدون ویزا

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *