اخذ ویزای تضمینی ژاپن

اخذ ویزای تضمینی ژاپن

اخذ ویزای تضمینی ژاپن

اخذ ویزای تضمینی ژاپن  اخذ ویزای تضمینی ژاپن japan

اخذ ویزای تضمینی ژاپن

برای  اخذ ویزای تضمینی ژاپن با شماره های :

اخذ ویزای تضمینی ژاپن

*با ما تماس بگیرید :  ۰۹۱۲۴۰۴۵۸۲۷   سیاوش *

*با ما تماس بگیرید :  ۰۹۱۲۴۴۳۴۵۵۹   سینا     *

, اخذ ویزای ژاپن, اخذ ويزاي ژاپن, اخذ ویزا ژاپن, گرفتن ویزای ژاپن, شرایط اخذ ویزای ژاپن, اخذ ویزای کار ژاپن, اخذ ویزای تحصیلی ژاپن, نحوه اخذ ویزای ژاپن, اخذ ویزای تضمینی ژاپن, اخذ ویزای کار در ژاپن

 

اخذ ویزای تضمینی ژاپن

اخذ ویزای تضمینی ژاپن

راهنماي پناهندگی به پناهندگی ژاپن

اخذ ویزای تضمینی ژاپن

, اخذ ویزای ژاپن, اخذ ويزاي ژاپن, اخذ ویزا ژاپن, گرفتن ویزای ژاپن, شرایط اخذ ویزای ژاپن, اخذ ویزای کار ژاپن, اخذ ویزای تحصیلی ژاپن, نحوه اخذ ویزای ژاپن, اخذ ویزای تضمینی ژاپن, اخذ ویزای کار در ژاپن

مجمع الجزایر پناهندگی ژاپن با اینکه از ۶۸۵۲ جزیره بزرگ و کوچک تشکیل شده اما نسبت به جمعیتش وسعت چندانی ندارد. با این حال پناهندگی ژاپنی ها از یک ویژگی برخوردارند که آن حفظ طبیعت ولو در ابعاد کوچک است و نیز امروزه قدر محیط زیست کشورشان را می‌دانند. فصل پاییز در پناهندگی ژاپن که اکنون در آستانه آن هستیم یک پاییز رنگارنگ و با رنگ‌های تند و متنوع است که به آن خصوصیت تابلوهای نقاشی با زیبایی هرچه تمام تر را می‌بخشد. پاییز پناهندگی ژاپنی به زیبایی تابلوی نقاشی.

تهیه منزل

اخذ ویزای تضمینی ژاپن

در پناهندگی ژاپن اجاره خانه شامل مبالغی که بعنوان (REIKIN) یا KEY MONEY یعنی پولی که صاحبخانه بعداً پس نمی دهد و رهن DEPOSIT MONEY یا (SHIKIKIN) یعنی پولی که پس از تخلیه پرداخت می شود بسیار بالا است. می توان در برخی موارد از تسهیلاتی که مؤسسات دولتی وابسته به استانداری یا شهرداری ارائه می‌دهند، استفاده نمود.

این مراکز مجموعه ساختمانهایی تحت عنوان (KODAN JUTAKU) دارند که در برخی شهرها شعبه دارند ولی می توان گفت تقریباً در سراسر پناهندگی ژاپن بخصوص شهرهای بزرگ وجود دارد. البته بعلت کثرت متقاضی عمدتاً با قرعه کشی همراه است. اجاره این خانه ها معمولاً از خانه های عادی بسیار کمتر است و پول پیشKEY MONEY ندارند و رهن آنها ارزانتر است. برای تهیه این منازل، فرد می تواند فرم های مربوطه را از مراکز مربوطه در منطقه خود تهیه کند. در مورد دانشجویان بورسیه مونبوشو، با تکمیل فرم در دفتر دانشجویان خارجی دانشگاه مربوطه، حداکثر تا مبلغ ۵۰/۰۰۰ ین بابت رهن به دانشجو بازگردانده می شود.همچنین پس از اجاره خانه با تقاضای کمک هزینه مسکن ماهیانه مبلغی به این عنوان پرداخت می گردد که بسته به شهر محل تحصیل متفاوت بوده و مثلاً برای توکیو ۱۲۰۰۰ ین می باشد

مواد غذایی

اخذ ویزای تضمینی ژاپن

از آنجایی که یکی از موارد بسیار مهم و مشکل آفرین برای دانشجویان مسلمان در کشورهای غیراسلامی تهیه مواد غذایی است، در این بخش به پاره ای از موارد ضروری اشاره می گردد.

در پناهندگی ژاپن نیز مشابه سایر ممالک غیراسلامی، علاوه بر عدم امکان استفاده از گوشت و مرغ که بدون ذبح شرعی بوده سایر مواد غذایی که درآن از فرآورده های حیوانی غیرحلال استفاده شده است قابل استفاده نبوده و این فرآورده ها عمدتاً حاوی الکل، چربی حیوانی، پودر استخوان و سایر مواد غیرمجاز هستند.

تذکر : فرآورده های حیوانی DOBUTSU و فرآورده های گیاهی SHOKUBUTSU خوانده می شود. لیست ترکیبات موجود در یک فرآورده در پشت آن آورده شده است که با حروف GENZAIRYO(MEI) مشخص شده و به معنی مواد بکاررفته در این فرآورده است.

 تهیه مواد گوشتی حلال

در بعضی از شهرهای بزرگ مثل توکیو، اوساکا، کیوتو، ناگویا و… که حضور خارجیان مسلمان نسبتاً چشمگیر است فروشگاههایی اقدام به عرضه گوشت حلال کرده اند. این گوشتها عمدتاً وارداتی بوده و از نیوزلند، پناهندگی استرالیا و… وارد می گردند بر روی این فرآورده ها برچسب ذبح حلال وجود دارد.

لازم به تذکر است که از هر نقطه پناهندگی ژاپن می توان با مغازه ها و شرکت های فوق تماس گرفت و سفارش گوشت داد و یا درخواست گوشت پستی نمود که بوسیله پست زیر صفر درجه به درب منزل تحویل شده و هزینه هر بسته ۲۰ کیلوئی حدوداً ۲۰۰۰ ین است.

تذکرات اخذ ویزای تضمینی ژاپن

سایر مواد غذایی نظیر حبوبات و ادویه جات و غیره نیز کمابیش در فروشگاههایی که مواد وارداتی می فروشند عرضه می گردد. در پناهندگی ژاپن تنوع سبزیجات به اندازه پناهندگان ایران نبوده و قیمت آن گران می باشد. لذا برای آن دسته از خانواده هایی که تاکید به پناهندگی مصرف غذاهایی با سبزی دارند همراه آوردن سبزیجات خشک توصیه می گردد.

در صورتیکه دانشجو بلافاصله پس از ورود توسط یک دانشجوی پناهندگان ایرانی دیگر استقبال نمی شود توصیه می گردد که تا تسلط به خرید و تهیه مواد غذایی موردنیاز, برای یک الی دو روز مواد غذایی فاسد نشدنی همراه داشته باشد.

ضمنآً باید از همراه آوردن مواد غذایی تازه و باز و میوه جات خودداری شود چون در فرودگاه ناریتای پناهندگی ژاپن به دلیل ممنوعیت ورود این مواد امکان اخذ و معدوم کردن آنها وجود دارد

پوشاک

اخذ ویزای تضمینی ژاپن

در زمینه پوشاک با توجه به شرایط آب و هوایی خاص و فصل سفر، دانشجو باید لباس مناسب برای خود و خانواده همراه داشته باشد. لباس آقایان و بچه ها تقریباً با قیمتهای مناسب در حراج ها عرضه می گردد ولی تا زمان تسلط به خرید توصیه می گردد لباسهای مناسب همراه داشته باشید.

پوشاک خانمها، مناسب با حجاب اسلامی در پناهندگی ژاپن به سختی در دسترس است لذا به خانمها توصیه می گردد که حتماً مانتوهای اسلامی و روسری به تعداد کافی همراه داشته باشند. ضمناً چون مصنوعات چرمی عموماً از حیوانات با ذبح غیراسلامی و یا حیوانات دیگر تهیه می شوند توصیه می گردد که این مصنوعات مثل کفش، کمربند، کیف و … را حتماً برای طول مدت اقامت همراه داشته باشید. البته مصنوعات فوق بدون استفاده از چرم نیز در دسترس است که معمولاً فاقد کیفیت می باشد.

باید توجه داشت که ایام بارانی در پناهندگی ژاپن زیاد می باشد لذا همراه داشتن چتر و بارانی نیز لازم است.

خدمات درمانی و بیمه

اخذ ویزای تضمینی ژاپن

کسانی که در پناهندگی ژاپن زندگی می کنند با توجه به هزینه بسیار بالای درمانی باید بیمه شوند. این بیمه برای کارمندان دولت و شرکتها نوع خاصی است ولی برای مردم عادی پناهندگی ژاپن و دانشجویان خارجی نوعی دیگر می باشد که بیمه ملی یا (KOKUMIN KENKO HOKEN) نامیده می‌شود.

بدین منظور دانشجو می بایست پس از ورود به پناهندگی ژاپن برای پرکردن فرمهای لازم جهت صدور کارت اقامت به شهرداری محل یا WARD OFFICE برود ، و تقاضا نماید که جهت بیمه هم فرمهای لازم را به وی ارائه دهند

مبلغ ماهیانه برای بیمه براساس تعداد افراد خانواده و درآمد خانواده تعیین می گردد و البته این مبلغ با توجه به درآمد شهرداری هر شهر تفاوت دارد. از آنجایی که درآمد افراد در پناهندگی ژاپن براساس لیست مالیاتی که می پردازند محاسبه می شود و دانشجو به علت دریافت کمک هزینه از دولت پناهندگی ژاپن و یا دولت پناهندگان ایران مالیات پرداخت نمی کند به عنوان درآمد صفر منظور می گردد.

چون در بعضی موارد این مسئله مورد توجه اداره بیمه قرار نگرفته است، توصیه می گردد که در هنگام ارائه فرمها حتماً تاکید نمایید که دانشجوی بورسیه دولت پناهندگی ژاپن و یا پناهندگان ایران هستید ومالیات پرداخت نمی کنید. از نظر آگاهی، میزان پرداختی یک دانشجو با همسر و یک فرزند در ماه حدود ۳۰۰۰ تا ۴۰۰۰ ین است که در صورت اختلاف فاحش با این مبلغ می توانید به اداره بیمه مراجعه نموده و مسئله را پیگیری نمائید.

در مورد شخص دانشجو (به جز خانواده) سرویس خاصی در بخش دانشجویان خارجی در هر دانشگاه وجود دارد که جهت دانشجو کارت (FOREIGN STUDENT MEDICAL CARD) صادر می کنند. این کارت مشخص کننده این مطلب است که مؤسسه تحصیلی بین المللی پناهندگی ژاپن (AIEJ) 80% مبلغ پرداختی توسط دانشجو جهت دارو و درمان را پرداخت می کند. جهت اطلاع از چگونگی پیگیری بهتر است قبل از استفاده از کارت با با بخش FOREIGN STUDENT دانشگاه تماس و فرمهای لازمه را تحویل گرفته و در هنگام مراجعه به پزشک و یا بیمارستان، فرمها و کارت بیمه و کارت فوق الذکر را به دفتر بیمارستان تحویل داده و پس از پرکردن فرم توسط بیمارستان به بخش دانشجویان خارجی دانشگاه ارائه گردد.

لازم به ذکر است که علاوه بر استفاده از کارت بیمه درمانی ملی (استفاده از ۷۰% تخفیف بیمه) سازمان فوق ۸۰% از مبلغ ۳۰% پرداختی دانشجو را عودت می دهند که مجموعاً مبلغ پرداختی دانشجو چیزی کمتر از ۱۰% هزینه درمان می شود.

در مورد دانشجویانی که در پناهندگی ژاپن صاحب فرزند می شوند قابل ذکر است که سیستم بیمه ملی شامل هزینه های دوران بارداری و زایمان نمی شود و این مبلغ بسیار بالا است لذا در بخش (KOSEI CENTER) یا WELFARE CENTER شهرداری محل، محلی وجومی گرددد دارد که دانشجو می تواند به آن محل مراجعه نماید. در آنجا به شما فرمی جهت استفاده از تسهیلات زایمان ارائه می شود که این فرم باید به بیمارستان (زایشگاه) برده شود و در آن تایید بارداری و تاریخ تقریبی زایمان قید می شود و بعد از پرکردن سایر قسمتهای فرم (نام – نام خانوادگی و …) باید آنرا به اداره بیمه شهر عودت دهید. پس از حدود یک ماه اداره شهرداری شهر هزینه زایمان را پرداخت کرده و سهم دانشجو حدود ۲۰% از کل هزینه می شود.

پس از تولد فرزند و مراجعه جهت ثبت نام فرزند در بیمه ملی، اداره بیمه مبلغی بین ۲۰۰ تا ۲۵۰ هزارین به عنوان پاداش پرداخت می کند که تقریباً کلیه هزینه های زایمان و … را پوشش می دهد

قابل ذکر است که اداره بیمه هر شهر برای افرادی که با درآمد صفر در نظر گرفته می شوند به ازای هر فرزند مبلغی بین ۵ تا ۸ هزار ین (بسته به درآمد شهرداری) در ماه پرداخت می کند که جهت این امر به اداره بیمه شهر بخش (JIDOTEATE) مراجعه ومبلغ فوق را درخواست نمائید.

 ارتباطات

اخذ ویزای تضمینی ژاپن

ادارات پست در پناهندگی ژاپن که تعداد شعبه های آن نسبتاً زیاد است به ارائه خدمات زیر مشغولند :

۱-ارسال نامه های عادی پستی به سراسر پناهندگی ژاپن در صورت عدم برخورد به تعطیلات حدود ۲ تا ۳ روز طول می کشد. برای نامه های عادی حاوی یک برگ مبلغی حدود ۸۰ ین تمبر لازم است.

۲-نامه های سفارشی که مبلغ بالاتری دارد از نظر زمان شبیه پست عادی است ولی جهت ارسال مدارک مثل پاسپورت به سفارت و غیره باید استفاده شود. در زبان پناهندگی ژاپنی به این نوع پست (KAKITOME) می گویند.

۳-پست سریع یا اکسپرس در صورت تحویل به موقع از نظر ساعت (بین ۹ تا ۱۲ ظهر) در همان روز به سراسر پناهندگی ژاپن ارسال می گردد وهزینه ای بالاتر از پست معمولی داردکه در پناهندگی ژاپن به آن (SOKUTATUS) می گویند.

۴-ارسال پول که در پاکتهای مخصوص صورت می گیرد و هزینه ارسال تقریباً برابر هزینه ارسال توسط سیستم بانکی است.

۵-پست مطبوعاتی PRINTED MATTER جهت کتب و مقالات.

ساعت کار اداره پست از ۹ صبح تا ۵ بعدازظهر است.

علاوه بر ادارات پست شرکتهایی هستند که حمل بسته های پستی را برعهده دارند، و سریعتر از پست عمل می‌کنند. این شرکتها با نامهای (TAKYUBIN) و (TAKUHAIBIN) فعالیت می کنند و در اکثر مغازه ها و سوپرمارکتها دارای شعبه می باشند و نرخ آنها برای هر بسته ۲۰ کیلویی حدود ۲۰۰۰ ین است که می توان جهت استفاده بار را مستقیماً به شرکت مربوطه و فروشگاهی که دارای نمایندگی این شرکتها هستند تحویل داد (مغازه های دارای نمایندگی این شرکتها پلاک هایی با علامت پلیکان، گربه سیاه و یا کانگورو دارند).همچنین می توانید تلفنی از آنها درخواست نمائید جهت تحویل بار به منزل شما مراجعه نمایند.

چون در پناهندگی ژاپن حمل بار در قطار معمولاً مرسوم نمی باشد (و البته جای گذاشتن بار هم بزرگ نیست)، در صورتیکه قصد سفر به پناهندگان ایران را دارید، این شرکتها واحدهایی به نام (AIRPORT SERVICE) دارند که بار شما را از منزل تحویل گرفته و در فرودگاه ناریتا به شما تحویل می دهند. این سیستم با توجه به راحتی سفر و اطمینان بسیار مفید بوده و زیاد گران نمی باشد. جهت استفاده از این سیستم ۴ یا ۵ روز قبل از پرواز برای اطمینان از تاریخ تحویل بار به شرکت مراجعه نموده و(AIRPORT SERVICE) TIME TABLE را از سرویس فرودگاه را بگیرید و در زمان لازم بار را تحویل دهید. (معمولاً بسته به شهر محل زندگی دانشجو زمان تحویل بار بین ۲ تا ۳ روز قبل از روز پرواز می باشد.

تلفن

اخذ ویزای تضمینی ژاپن

اشتراک تلفن در پناهندگی ژاپن با توجه به طول مدت استفاده دانشجو (چند سال) چندان گران نبوده و دانشجو می تواند پس از مستقر شدن در آپارتمان یا منزل اجاره ای به نزدیکترین اداره تلفن (NTT) مراجعه کرده و تقاضای شماره تلفن نماید. جهت اشتراک حدوداً ۷۳ هزار ین مورد نیاز است. قابل ذکر است که شماره تلفن را می توان با قیمت کمتر از دانشجویان دیگر خریداری نمود و پس از خاتمه تحصیلات خط تلفن خود را بین ۵۰ تا ۶۰ هزار ین به فروش رساند. اتصال خط تلفن ۱ تا ۲ روز طول می کشد.

برای تماس داخل شهری مبلغ پرداختی در پناهندگی ژاپن به ازای هر سه دقیقه ۱۰ ین است. استفاده از پیش شماره (۰۰۱) برای تماسهای بین المللی بسیار ساده ولی گران است. پیش شماره های دیگر مثل (۰۰۶۱) یا (۰۰۴۱) وجود دارد که کمی ارزانتر از پیش شماره (۰۰۱) ولی کیفیت آنها کمتر است.

در ذیل تلفنهای ضروری آمده است:

اطلاعات هر شهر ۱۰۴

آتش نشانی و اورژانس ۱۱۹

پلیس ۱۱۰

 حمل و نقل

گواهینامه رانندگی

برای رانندگی در پناهندگی ژاپن نیاز به دریافت گواهینامه رانندگی این کشور می باشد که برای اینکار ترجمه گواهینامه پناهندگان ایرانی و تایید آن توسط سفارت جمهوری اسلامی پناهندگان ایران است. دانشجو با مراجعه به محل های مربوطه در هر منطقه و انجام امتحان می تواند گواهینامه پناهندگی ژاپنی دریافت نماید.

حمل و نقل درون شهری

بهترین وسیله برای حمل و نقل داخل شهر قطار و اتوبوس است.هزینه قطار و اتوبوس داخل شهری تقریباً یکسان است و نرخ اتوبوس هر شهر تفاوت دارد و حدود ۱۵۰ تا ۳۰۰ ین است و به ازای طول مسیر افزایش پیدا می کند. میزان کرایه در تابلوی بالای سر راننده درج شده است. با توجه به شماره ایستگاهی که سوار شده اید و ایستگاهی که پیاده می شوید مبلغ در جدولی ارائه شده است. کرایه بلیط اتوبوس در توکیو بطور ثابت ۲۰۰ ین می باشد. بلیط قطار توسط ماشینهای بلیط فروش در ایستگاه مبدا خریداری و در ورودی و خروجی ایستگاه توسط مامور (GATE) خروجی کنترل می شود. تاکسی وسیله ای راحت ولی گران است و درصورت کوتاه بودن مسیر و کثرت مسافر با صرفه است. بلیط اتوبوس شهری و بسیاری از خطوط راه آهن را می توان با کارت دانشجویی، بصورت ماهانه یا ۳ ماهه و یا ۶ ماهه برای مسیرهای مشخص، با تخفیف نزدیک به ۵۰ درصد تهیه کرد.

ضمناً دراتوبوسهای شهری بلیط را می توان بصورت دسته‌ای به نام (KAISUKEN) از راننده خرید که مقداری ارزانتر است اخذ ویزای تضمینی ژاپن.

حمل و نقل بین شهری

 اخذ ویزای تضمینی ژاپن

قطارهای سریع السیر و هواپیما و اتوبوس و قطارهای کندروی محلی و کشتی وسایلی هستند که در حمل و نقل بین شهری استفاده می شوند. برای مسافرتها می توان با معرفی دانشجویی، البته بسته به نوع وسیله مورد استفاده، از تخفیف دانشجویی استفاده کرد. البته برای هواپیما شرط سن زیر ۲۰ سال لازم است. برای تهیه معرفی دانشجویی، باید به بخش آموزش دانشکده مراجعه و تقاضای (GAKUWARI) کنید اخذ ویزای تضمینی ژاپن.

تحصیل فرزندان در پناهندگی ژاپن

کودکستان و مهدکودک

 اخذ ویزای تضمینی ژاپن

جهت فرزندان زیر ۶ سال می توانید از کودکستان و مهدکودک استفاده نمائید. کودکستان در پناهندگی ژاپن نسبتاً گران است و به زبان پناهندگی ژاپنی به آن (YOCHIEN) می گویند. شما می توانید مستقیماً به کودکستان نزدیک محل اقامت خود مراجعه و تقاضای ثبت نام فرزند خود را نمائید. دربدو ورود مبلغی حدود ۲۵۰۰۰ ین جهت ورودیه اخذ می شود و شهریه بسته به نوع کودکستان بین ۱۰۰۰۰ تا ۲۰۰۰۰ ین متغیر است.

مهدکودک ها معمولاً دولتی است و جهت ثبت نام فرزندان می توانید به شهرداری محل مراجعه نمائید. شهریه فرزندان دانشجو با توجه به درآمد صفر آنها بسیار پایین است. ولی با توجه به هزینه غذا و سایر خدمات در ماه بین ۱۰۰۰ تا ۴۰۰۰ ین باید پرداخت گردد. جهت ورود فرزند به مهدکودک که به پناهندگی ژاپنی (HOIKUEN) گفته می شود باید مدرکی مبنی بر اینکه مادر فرزند هم شاغل است ارائه گردد ولی با توجه به اینکه اکثر مادرهای پناهندگان ایرانی خانه دار هستند می توانید مسئله را در شهرداری مطرح کرده و بگوئید که فرزند شما جهت آموزش زبان پناهندگی ژاپنی قبل از دبستان باید وارد مهدکودک شود و معمولاً آنها همکاری لازم را بعمل آورده و با نوشتن شغلی مثل کلاس زبان پناهندگی ژاپنی ونظیر آن مسئله رادر مورد مادران حل می کنند.

دبستان

 اخذ ویزای تضمینی ژاپن

از آنجائیکه جهت آشنایی فرزند با محیط آموزشی و مدرسه لازم است که علاوه بر آموزش فارسی در منزل او را به یک مدرسه پناهندگی ژاپنی بفرستید، در صورتیکه فرزند شما قبلاً در مهدکودک بوده شهرداری برای شما فرم ارسال کرده و مدرسه او را تعیین می کند. ولی درصورتیکه فرزند شما بلافاصله پس از ورود باید وارد مدرسه شود (بالاتر از ۶ سال) جهت پیگیری این امر باید به شهرداری محل مراجعه نمایید و تقاضای ثبت نام فرزند خود را در نزدیکترین مدرسه نمایید. توجه داشته باشید که مدارس پناهندگی ژاپنی از اول ماه آوریل آغاز می شود و برای این منظور فرزند شما باید در روز اول آوریل جهت ورود به کلاس اول ۶ سال کامل داشته باشد چون در گذرنامه فقط سال تولد فرزند درج می گردد. ملاک ماه و روز تولد همان فرمی است که شما در فرودگاه و شهرداری محل جهت صدور کارت اقامت پر می کنید . شهریه مدارس برای افراد بی درآمد تقریباً پایین است و فقط هزینه های اضافی مثل اتوبوس، غذا و غیره اخذ می گردد.

چون فرزند شما مجبور است در کنار مدرسه پناهندگی ژاپنی به آموزش سیستم تحصیلی پناهندگان ایران مشغول باشد، حتماً کتابهای درسی و راهنمای تدریس را همراه خود بیاورید.

درصورت تمایل می توانید با سفارت پناهندگان ایران – مدرسه پناهندگان ایرانیان تماس بگیرید تا نسبت به ثبت نام فرزند شما و جهت گرفتن امتحانات مربوطه در خرداد یا شهریور و ارسال فرمهای ثبت نام اقدام نمائید.

ویزای پناهندگی ژاپن

 اخذ ویزای تضمینی ژاپن

توریستی: دعوتنامه از طرف فرد مقیم پناهندگی ژاپن، ضمانت نامه از طرف اتباع پناهندگی ژاپنی (در این ضمانت نامه، ضامن باید متعهد شود موراد زر را به انجام میرساند: رعایت مقررات و قوانین پناهندگی ژاپن، تحمل هزینه های لازم از قبیل هزینه اقامت و بازگشت متقاضی به میهن خویش، بازگشت متقاضی به مینهن خود طبق برنامه ای باشد که از قبل مشخص شده است، متقاضی حق اشتغال به کار ندارد) تاریخ صدور مدارک فوق نباید از سه ماه گذشته باشد. اگر دوازده ماه قبل از پناهندگی ژاپن خارج شده اید صلاحیت تقاضای ویزا را ندارید.

زمان تحویل فرم درخواست روادید ۳۰/۹ تا ۳۰/۱۱ روزهای یکشنبه تا پنجشنبه است ( به استثنای تعطیلات رسمی). همراه با تحویل فرم درخواست اصل مدارک و رونوشت آنها به انضمام دو قطعه عکس به سفارت ارائه شود. پس از بررسی اصل مدارک به متقاضی عودت خواهد شد.

بازرگانی: دعوتنامه از یک شرکت پناهندگی ژاپنی، یک نامه مأموریت از طرف شرکت یا سازمانی که متقاضی به آن تعلق دارد، مدارک تجاری مبنی بر اثبات معاملات تجاری بین دو شرکت پناهندگان ایرانی و پناهندگی ژاپنی، تأییدیه بلیط رفت و برگشت، در موقع لزوم متقاضی باید مدارکی چون معرفی نامه از طرف اتاق بازرگانی، یک نسخه گواهی ثبت شرکت، ترازنامه شرکت و غیره به سفارت ارائه نماید. برای متقاضیان تجارت کوتاه مدت Short Term Business روادید دیدار موقت صادر خواهد شد. با روادید دیدار موقت به هیچ وجه اجازه کار ندارید.

اخذ گواهی صلاحیت Certificate of Eligibility از طرف اداره پناهندگی به وسیله کارفرما در پناهندگی ژاپن، پس از اخذ گواهی صلاحیت، کارفرما باید آن را برای متقاضی روادید کار در پناهندگان ایران ارسال کند، پس از دریافت گواهی صلاحیت در پناهندگی ژاپن متقاضی میتواند جهت اخذ روادیدی کار به سفارت پناهندگی ژاپن در تهران مراجعه نماید، یکشنبه تا پنجشنبه از ساعت ۹ تا ۱۱.

اجازه کار: اخذ گواهی صلاحیت از اداره پناهندگی پناهندگی ژاپن به وسیله کارفرما در پناهندگی ژاپن. متقاضی میبایست با این گواهی به سفارت مراجعه کند.

صندوق پستی: ۴۱۸-۱۱۳۶۵

تلفن: ۸۸۷۱۳۳۹۶ – ۸۸۷۱۷۹۲۳

شرایط اخذ ویزای پزشکی: گواهی پزشکی پناهندگان ایرانی جهت لزوم مداوا در خارج از کشور و دلیل انتخاب کشور پناهندگی ژاپن،‌ تأیید بیمارستان وکلینیک در پناهندگی ژاپن یا برنامه مداوا و رزرو تخت، ضمانت نامه از طرف یک فرد پناهندگی ژاپنی یا فرد خارجی مقیم قانونی و یا سفارت پناهندگان ایران در توکیو، بلیط رفت و برگشت تأیید شده و ارائه توان مالی جهت هزینه های مداوا.

اجازه کار: اخذ گواهی صلاحیت از اداره پناهندگی پناهندگی ژاپن بوسیله کارفرما در پناهندگی ژاپن متقاضی میبایست با این گواهی به سفارت مراجعه کند.

آدرس: بخارست،‌ نبش خیابان ۵

 اخذ ویزای تضمینی ژاپن

تلفن: ۸۸۷۱۳۳۹۶ و ۳-۸۸۷۱۷۹۲۲ فاکس: ۸۸۸۶۲۵۱۵

صندوق پستی: ۸۱۴-۱۱۳۶۵ تلکس: TAIS IR 212757

 اخذ ویزای تضمینی ژاپن

 

درباره کشور ژاپن

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *